Co se děje v Sokolovské ulici | Navštivte výstavu Lidé ve jménech | Ulice Sokolovská, Praha

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Výstava je otevřena od 7. září do 1. října 2015 ve Vysočanské radnici, Sokolovská 14/324 od podnělí do čtvrtka od 10 do 19 hodin.

Jedná se vlastně o uličník MČ Praha 9, vztahující se k osobním jménům ulic, v němž autoři poodhalí tajemstvím známých či téměř zapomenutých jmen osobností, po nichž jsou zdejší ulice pojmenovány. U každé osobnosti najdete krátký životopis – případně fotografii, jestliže se dochovala – a její význam, pro který ulice její jméno nese. Obrazovou část doplní současné fotografie ulic, případně i fotografie, jak ulice vypadala v minulosti.

Zajímá vás, po kom se jmenuje ulice, kde bydlíte? Zamysleli jste se někdy nad jejím názvem? Ke jménu, které nese, vás nic nenapadlo, a tak jste je přijali jen jako nezbytnou součást identifikace vaší adresy? Přijďte se podívat na výstavu, která se pokusí na vaše otázky odpovědět. Určitě se dozvíte spoustu zajímavých a možná i překvapujících informací o místech, kde žijete, pracujete, bavíte se, nebo prostě jen o místech, která vás zajímají.